Anglický jazyk

Začíná školní rok jen dětem?

A máme to tady! Začátek září je už od nepaměti spojen s koncem prázdnin a začátkem školního roku. Mám pocit, že je to každý rok stejné. Šortky a trička začnou střídat kalhoty a nažehlené košile aby se k nim postupně přidal i svetr a zimní bunda, která nás bude provázet minimálně několik dlouhých měsíců.

Je přirozené, že s koncem prázdnin a dovolených (něčeho pěkného) začínají nové povinnosti (něco otravného). Musí tomu ale vždy tak být? Tomuto cyklickému střídání léta a zimy se zřejmě nevyhneme pokud se nepřidáme k čápům a neodcestujeme do teplých krajů, kde bychom se mohli po dobu zimy uchýlit. Zbývá nám jediné – vyrovnat se s danou situací a ti odvážnější z ní umět i něco vytěžit.

Sám moc dobře vím, jak je těžké se k něčemu přinutit zvláště v případech kdy je kolem nás tolik lákadel v podobě televize, internetu, počítačů, tabletů, mobilů….a samozřejmě také dobrého jídla a pití 🙂

Zkusme ale začátek školního roku využít i ve svůj prospěch. Vše může začít už tím, že se rozhodneme začít s něčím, co už jsme delší dobu odkládali, nebo na co přes léto prostě nebyl čas.

Pokud se rozhodnete pro studium cizích jazyků, můžete začít velmi pomalu, ale důležité je začít.

Ať už začnete čímkoliv, nikdy nezapomínejte, že každý váš krok musí být provázen příjemnými pocity, protože jen tak se dlouhodobě udržíte v sedle. Vím, že je to často těžké, když je kolem nás tolik povinností, ale věřte, že se dá zvládnout všechno. I v těch nejtěžších situacích lidstva existovali lidé, kteří byli šťastní a kteří dovedli na sobě pracovat i když okolnosti tomu vůbec nepřály.

Takže, nemáme kolem sebe jen negativní a rozptylující prvky, ale také mnoho věcí, které nás mohou podporovat. Možná jsme si na ně ale už tak zvykli, že je ani nevidíme. Možná je máme na dosah, ale ještě jsme nevyužili jejich potenciál. Rozhlédněte se kolem sebe a zaměřte se na ně, uvidíte, že se z mlhy vynoří.

Přeji Vám všem hodně odvahy a odhodlání 🙂

Dan

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..