Angličtina online

Nemám čas na učení. Vypněte zprávy.

Jsem propagátorem systému 10 – 15min. O něm jsem psal už několikrát, ale pro ty z vás, kteří se s tímto pojmem setkávají poprvé, připomenu jen to nejdůležitější.

Více o 10 – 15min si můžete přečíst zde:

Stačí 10-15 minut denně

Nejsem zastáncem raketového startu – tj. něco začít s obrovským nadšením a po chvilce toho nechat, protože nám dojde palivo. Tímto způsobem se nikam nedostaneme a budeme tak jen pořád dokola opakovat starty, aniž bychom se do cíle kdy dostali.

Místo toho dávám přednost vytrvalejšímu přístupu. Vždyť na čem opravdu záleží je to, co děláme pravidelně a dlouhodobě – jen to může přinést žádané výsledky.

U některých studentů vyvolala ze začátku myšlenka „10 – 15min angličtiny denně stačí“, odpor. Měli představu, že za tak krátkou dobu se nedá nic stihnout. Ti, kteří uposlechli mou radu, byli po několika týdnech překvapeni, jak vše funguje.

Není to žádné tajemství a jen využívám toho, co jsem si na sobě sám vyzkoušel. K mnoha poznáním jsem došel až po řadě neúspěchů a proto dnes svým studentům pomáhám, aby tyto chyby neopakovali a měli zase o něco lepší pozici, než jsem měl já.

Je pravda, že hodně záleží na tom, jak těchto 10 – 15min využijí. Neexistuje zde univerzální pravidlo, protože každý z nás je jiný. Někdo potřebuje více času na něco, co jde druhému podstatně lépe. Právě proto se zabývám individuální výukou a ne hromadnou.

Častým argumentem bývá, že na angličtinu nemám každý den čas. To je ale dost chabý argument, když uvážíme, že z 24 hodin denně, kterými disponujeme všichni, je 10 – 15min jen 0,7 – 1% času!

1% času máme všichni. Pokud ne, tak máme špatnou organizaci a tu je potřeba změnit. Představte si, že byste další 1% svého času využívali jinak než doposud. Jak by se změnily ostatní oblasti vašeho života? A to v horizontu jednoho roku?

Teď už těch 10 – 15min není málo, že? 🙂

A kde těchto 10 – 15min vzít? Neznám vás osobně a nevím, jaký máte životní styl, ale možná každý den sledujete zprávy v televizi.

Zkuste malý pokus. Rozhodněte se, že z těchto zpráv ukrojíte 10 – 15min, které budete věnovat angličtině po dobu jednoho měsíce. Po měsíci se ohlédněte zpět a podívejte se, co jste všechno za tuto dobu stihli. Posunuli jste se kupředu?

Možná zjistíte, že za ten jeden měsíc, jste toho stihli více než za celý rok! A když ne, tak se ke zprávám můžete vždycky znovu vrátit. Negativismus zůstane stejný, jen jména se změní ….

Dan

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..