Můj příběh

Jak to všechno začalo?

Moje cesta začala hodně nenápadně, tak jak to bývá. Už od malička se mi angličtina líbila a to hlavně v písničkách mých oblíbených anglických a amerických skupin.

Zvídavost, o čem se v  písničkách zpívá, mě dovedla k objevování. Se slovníkem v ruce, jsem se doslova prokousával každým slovíčkem. Zabralo mi to opravdu hodně času, ale postupně se přede mnou začala objevovat srozumitelná slova a pak i celé věty. Bylo to pro mne jako rozluštění tajného kódu.

Zakoupil jsem si první knihu a začal studovat jako samouk. Byla to opravdu náročná práce a v té době mě vůbec nenapadlo, že bych se anglicky mohl naučit rychleji a snadněji. Překonával jsem nespočet překážek a frustrací. Vždycky jsem se ale snažil nacházet vlastní způsoby, jak překážky překonat.

Po dosažení určité úrovně jsem chtěl vyzkoušet i jiné způsoby studia. Zkusil jsem všechno možné. Kurzy, soukromé učitele, knihy, CD, DVD, internet a mnoho dalšího. Byl jsem překvapen zjištěním, proč stále tak málo lidí dovede anglicky hovořit, i když k tomu mají vynikající podmínky. Stačí navštívit knihkupectví a před vámi se objeví nespočetné množství učebnic, slovníků a dalších pomůcek. O internetu ani nemluvím. Tyto informace jsou dnes dostupné každému a není to ani otázka peněz.

Tak proč je stále tak málo lidí, kteří jsou schopni se anglicky domluvit?

Uvědomil jsem si, že i když před sebou máme všechny potřebné informace, jsou nám k ničemu, když je nedovedeme správně použít a využít. O tématech, které se věnují osobní produktivitě a osobního rozvoje se více věnuji v tomto projektu.

Objevil jsem mnoho zajímavých technik a způsobů, jak tato úskalí překonat.

Začal jsem své zkušenosti a techniky sdílet s mými přáteli, kteří s angličtinou buď začínali, nebo se ocitli na mrtvém bodě. Něco už znali, dokonce i mnoho let ve škole studovali, ale když přišlo na konverzaci s cizincem, stali se z nich najednou němí lidé.

Téměř okamžitě se dostavily výsledky. Byl jsem nadšen z jejich obrovských a rychlých pokroků. To co dříve vůbec nešlo, najednou začalo fungovat.

Zpětná reakce mých známých byla tak úžasná, že jsem se rozhodl předávat tyto zkušenosti, které fungují nejenom u mě, i vám ostatním. Sám jsem se trápil se spoustou věcí, a trvalo mi hodně dlouho, než jsem na řadu věcí přišel.

Nechci, abyste zbytečně ztráceli čas a energii stejným postupem.

Principy, které používám jsou univerzální, i když vyžadují specifičtější přístup díky individualitě každého z nás.

Měl jsem čest spolupracovat s nejrůznějšími lidmi. Od malých dětí, přes studenty až k lidem, kteří si vzhledem ke svému věku kladli otázky typu „Má vůbec smysl začít se učit anglicky?“.

Při výuce se zaměřuji především na praktické použití angličtiny tak, abyste mohli umět komunikovat i s minimem slovní zásoby.

Žijeme v rychlé době, potřebujeme se rychle orientovat a čas využívat co nejlépe. Vytvořil jsem řadu postupů, které pomáhají mě, mým studentům a mohou pomoci i vám ostatním. Zkuste to i vy.

Podívejte se na zkušenosti ostatních

www.ucitelonline.cz/reference/

Můžete začít ihned. Stačí si vybrat způsob výuky, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Veškeré informace týkající se výuky naleznete zde:

www.ucitelonline.cz/vyuka/

Těším se na vás, Dan

Máte nějaký dotaz? Napište mi