Anglický jazyk

Stačí 10-15 minut denně

Známe to všichni. Rozhodneme se pro velkou životní změnu a ihned se plní nadšení pustíme do uskutečňování našeho cíle.
Možná patříte i mezi ty, kteří si dávají novoroční předsevzetí a s příchodem nového roku si slibujete, že něco na sobě změníte. Je jedno jaký cíl si dáte, zda se rozhodnete zhubnout, nebo se začnete učit cizí jazyk. I když je počáteční nadšení veliké, většinou nám po pár týdnech, měsících dojde dech. Jak je to možné, vždyť na začátku jsme měli tolik energie a najednou je vše pryč?

Já tomuto přístupu říkám raketový start. Raketoplán vyslaný do vesmíru spotřebuje téměř veškeré své palivo během krátké chvilky než se dostane mimo přitažlivost Země.

Raketoplán většinou doletí tam kam chce, ale pokud chcete v něčem být opravdu úspěšní budete potřebovat síly rozdělit a spíše než o sprint se bude jednat o vytrvalostní běh.

Proto Vám doporučuji následující:

• Rozvrhněte si síly hned na začátku a cíleně se věnujte studiu pouze 10-15minut denně. Možná se to zdá málo, ale počítejte se mnou. Jestliže se angličtině budete věnovat 6 dnů v týdnu tak za týden budete mít za sebou hodinu až hodinu a půl studia. Za měsíc to už budou 4-6 hodin. A za rok budete mít za sebou 48-72 hodin.

• I když se to může na první pohled zdát málo podívejte se na případ „raketového startu“. Rozhodneme se pro výuku, jsme nadšení a tak v knihách, internetu, cd ležíme denně i několik hodin. Co se ale stane za týden? Za měsíc? Museli bychom mít opravdu silnou motivaci abychom toto tempo vydrželi dlouhodobě. Přitom právě výdrž je u studia angličtiny rozhodující.

Automaticky děláme to, co nás baví. Když nám něco přináší radost, nemusíme se do takové činnosti nutit. Ale i když ze začátku vypadá situace růžově časem nás počáteční nadšení opustí a to co nás z počátku nesmírně bavilo přestává být zajímavé natož zábavné.

• 10-15 minut nebude zatěžovat Váš současný životní styl. Těch pár minut si najdete vždycky. A zkuste experimentovat. Nemusíte u tohoto studia sedět doma. Můžete studovat v autobuse, cestou do práce nebo třeba se sluchátky poslouchat mp3 na svém mobilu.

Nezapomeňte, dosažení cíle vyžaduje výdrž a proto svým palivem šetřete 🙂

Dan

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..