Anglický jazyk

Jak se nejrychleji posunu kupředu? Čtením, psaním, mluvením nebo poslechem?

Každý z nás má trochu jiné nastavení. Někdo si nejvíce zapamatuje to, co čte, jiný zase když něco poslouchá. Pokud se budeme bavit o angličtině, tak je potřeba zakomponovat všechny čtyři části dohromady. Jak na to?

Dobrá angličtina by měla být vyvážená. Tj. měli byste být schopni nejenom rozumět, ale také umět pružně reagovat a také umět napsat mail nebo krátkou zprávu. Pokud některou z těchto třech oblastí opominete a nebudete ji rozvíjet, tak dopadnete jako kulhající kůň.

Sám jsem byl svědkem toho, když se mí kamarádi vrátili po letech z Ameriky a ohromovali mě slangovými výrazy, které patřily spíše do oblasti nižší střední vrstvy. Jejich porozumění hovorové angličtině bylo vynikající. Horší to už bylo, když měli říct něco „normálního“ a hlavně správným způsobem tak, aby se nebáli otevřít pusu i před skupinkou lidí. Kámen úrazu ale nastal, když měli něco napsat. To už byl nepřekonatelný oříšek.

Co tedy s tím?

Je potřeba rozvíjet všechny oblasti současně a žádnou z nich neopomíjet. To, co na vás půjde hned vidět, je vaše hovorová angličtina tj. jakým způsobem jste schopni reagovat při kontaktu s cizincem. Od toho se vše odvíjí.

Se svými studenty při konzultačních hodinách trávíme téměř 100% času konverzací (rozvíjíme mluvení a poslech). Po ukončení hodin zasílám studentům krátké úkoly, při kterých procvičují další oblasti (čtení a psaní).

Mnoho studentů si tyto souvislosti ani neuvědomuje, ale to vůbec nevadí. Hlavní je, že rozvíjíme postupně všechny čtyři oblasti nenásilnou formou, přičemž vše vychází z té nejviditelnější části – schopnosti hovořit.

Rozvíjejte všechny části, protože jen tak vytvoříte perfektně pracující stroj. Jeden chybný segment může jinak kvalitní stroj znehodnotit.

Dan

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..