Anglický jazyk

Jak se nejrychleji posunu kupředu? Čtením, psaním, mluvením nebo poslechem?

Jak se nejrychleji posunu kupředu? Čtením, psaním, mluvením nebo poslechem?

Listen-Read-Write-Speak

Každý z nás má trochu jiné nastavení. Někdo si nejvíce zapamatuje to, co čte, jiný zase když něco poslouchá. Pokud se budeme bavit o angličtině, tak je potřeba zakomponovat všechny čtyři části dohromady. Jak na to?

Dobrá angličtina by měla být vyvážená. Tj. měli byste být schopni nejenom rozumět, ale také umět pružně reagovat a také umět napsat mail nebo krátkou zprávu. Pokud některou z těchto třech oblastí opominete a nebudete ji rozvíjet, tak dopadnete jako kulhající kůň.

Sám jsem byl svědkem toho, když se mí kamarádi vrátili po letech z Ameriky a ohromovali mě slangovými výrazy, které patřily spíše do oblasti nižší střední vrstvy. Jejich porozumění hovorové angličtině bylo vynikající. Horší to už bylo, když měli říct něco „normálního“ a hlavně správným způsobem tak, aby se nebáli otevřít pusu i před skupinkou lidí. Kámen úrazu ale nastal, když měli něco napsat. To už byl nepřekonatelný oříšek.

Co tedy s tím?

Je potřeba rozvíjet všechny oblasti současně a žádnou z nich neopomíjet. To, co na vás půjde hned vidět, je vaše hovorová angličtina tj. jakým způsobem jste schopni reagovat při kontaktu s cizincem. Od toho se vše odvíjí.

Se svými studenty při konzultačních hodinách trávíme téměř 100% času konverzací (rozvíjíme mluvení a poslech). Po ukončení hodin zasílám studentům krátké úkoly, při kterých procvičují další oblasti (čtení a psaní).

Mnoho studentů si tyto souvislosti ani neuvědomuje, ale to vůbec nevadí. Hlavní je, že rozvíjíme postupně všechny čtyři oblasti nenásilnou formou, přičemž vše vychází z té nejviditelnější části – schopnosti hovořit.

Rozvíjejte všechny části, protože jen tak vytvoříte perfektně pracující stroj. Jeden chybný segment může jinak kvalitní stroj znehodnotit.

Pokud se vám příspěvek líbil, dejte prosím „To se mi líbí“ pod textem.

Dan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..