Anglický jazyk

Turecko – nejenom o angličtině – část 1

A máme tady podzim… Nevím, jak je to u vás, ale i když léto skončilo před nedávnem, přesto se mi po něm už teď stýská. Vstávání do slunného dne, dlouhé dny, krásné a teplé večery… je toho hodně, co mi bude chybět v období podzimu a zimy.

Jsem rád, když se léto trochu protáhne a krásné počasí vydrží co nejdéle. Počasí je však hodně nevyzpytatelné a někdy nám dovolí užívat si tepla jen několik málo dní po ukončení prázdnin.

Můžeme buď spoléhat na štěstěnu, co se počasí týče, a nebo jít teplu více naproti. Jako výborný způsob se mi jeví jet na dovolenou k moři koncem září nebo začátkem října, kdy počasí u nás už může být deštivé a studené, zatímco o „pár“ kilometrů jižněji je léto ještě v plném proudu.

I letos jsem si léto tímto způsobem prodloužil a odcestoval jsem do Turecka. Nebyla to má první návštěva a už jsem věděl co asi mohu očekávat. Jsem rád, že jsem ani letos nebyl zklamán a užíval si krásné prostředí i úžasné počasí.

Dovolenou rád trávím aktivně, ale občas se nechám zlákat k sladkému lenošení :-). Možná se spíše jedná o relax a čerpání nové inspirace, která během všedních dní moc často nepřichází. Proto doporučuji navštívit nová místa, která vás vytrhnou ze všedního stereotypu.

Tentokrát jsem navštívil místo zvané Akyarlar poblíž města Bodrum. Let z Prahy je velmi příjemný a za něco málo přes dvě hodiny se ocitnete ve zcela jiném světě.

Po příjezdu do hotelu a ubytování jsem vyrazil na průzkum okolí. Hotelový komplex byl obklopen nádherně rozkvetlou zahradou.

IMG_4049

V areálu hotelu byl k dispozici krásný čistý bazén, který zval k osvěžujícímu koupání.

IMG_4015

Z lehátka u bazénu jsem mohl sledovat, jaká je momentální teplota. Přes den se pohybovala kolem příjemných 30 stupňů (u nás teplo na „zdechnutí“ v Turecku díky mořskému klimatu velmi příjemná teplota).

IMG_4027

Moře bylo příjemně teplé a čisté. Jemný písek s kamínky umožňoval krásný přístup do moře jak dětem, tak dospělým.

IMG_4199

Nepřeplněné pláže, jemné šplouchání vln a zářivé sluníčko přímo vybízelo k relaxaci.

DSC_0852x

Na pláži nebyli jen lidé. Celé pobřeží bylo rozděleno na jednotlivé pláže a každá pláž měla své psí ochránce 🙂

IMG_4384

I když se ráno nechtělo moc vstávat, přesto jsem se přinutil k rannímu běhu po pláži. Jen máloco může být po ránu takovým dobíječem energie.

IMG_4467

V okolí pláže jsou pěkné vilky s výhledem na moře.

IMG_4108

Co mi opravdu vyhovovalo, byla strava. Ta se skládala především ze zeleniny, ryb a ovoce. Na výběr bylo opravdu široké spektrum pochoutek, které by uspokojily nejednoho gurmána.

IMG_4073

Doufám, že vás fotografie příjemně naladily a možná připomenuly i vaše krásné zážitky z dovolené. V druhé části vám řeknu něco více o Turecku a angličtině 🙂

Dan

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..