mobile

Využívejte svůj mobil ke studiu angličtiny 2

V prvním díle tohoto mini seriálu jsem psal o možnosti jak využít hlasový záznamník na vašem mobilu k vylepšení angličtiny. Pokud jste článek ještě nečetli, můžete si ho přečíst zde.

Dnes se podíváme na další možnost, jak využít svůj mobil nejenom na volání a posílání SMS zpráv.

Tentokrát se zaměříme na podcast. O výhodách proč ho používat jsem psal již v tomto příspěvku:

Podcast můžete poslouchat kdekoliv a kdykoliv. Jednou z možností je také využívat poslech před spaním. Právě v tomto čase se hlava zklidňuje a je tak dobrý prostor pro zafixování nových vět.

Nevím jak je to u vás, ale já osobně v posteli nemůžu číst, protože kombinace postele a knížky rovná se útlum a spánek. Podobné je to u mne i s poslechem. Proto využívám funkci sleep, kde si nastavím například 15 minut a po uplynutí této doby se přehrávání automaticky vypne. Zdá se vám to málo? Zkuste to a budete možná překvapení. I pár minut poslechu denně může přinést velké výsledky.

Výhodou podcastu je také to, že si můžete měnit rychlost přehrávání. A k čemu je to dobré? Doporučuji s touto funkci experimentovat. Například:

Pokud je pro vás text nesrozumitelný a rychlý, zkuste si přehrávání zpomalit.

Naopak, pokud jste již pokročilejší studenti, zkuste rychlost zvýšit a nasimulovat tak situace, kdy budete mít proti sobě někoho hodně upovídaného.

Aplikace

K přehrávání podcastů existuje celá řada aplikací. Já sám jsem velmi spokojený s touto:

podcast

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bambuna.podcastaddict&hl=cs

 

Pokud ještě váháte s vyzkoušením, tak vám mohu uvést další výhody například v porovnání s YouTube.

Epizody podcastů si můžete stáhnout, když budete na wi-fi a poslechnout si je, až na ně budete mít čas a to i offline, třeba někde v přírodě.

Soustředíte se jen na hlas a nerozptylujete se obrazem. Natrénujete si tak osobní rozhovor, který pak pro vás bude mnohem jednodušší.

A opět doporučuji tuto metodu modifikovat tak, aby vám co nejvíce pomáhala. Budu rád, když mi do komentářů napíšete vaše zkušenosti.

 

Dan

Pokud se vám příspěvek líbil, dejte prosím „To se mi líbí“ pod textem.

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..