mobile

Využívejte svůj mobil ke studiu angličtiny 2

V prvním díle tohoto mini seriálu jsem psal o možnosti jak využít hlasový záznamník na vašem mobilu k vylepšení angličtiny. Pokud jste článek ještě nečetli, můžete si ho přečíst zde.

Dnes se podíváme na další možnost, jak využít svůj mobil nejenom na volání a posílání SMS zpráv.

Tentokrát se zaměříme na podcast. O výhodách proč ho používat jsem psal již v tomto příspěvku:

Podcast můžete poslouchat kdekoliv a kdykoliv. Jednou z možností je také využívat poslech před spaním. Právě v tomto čase se hlava zklidňuje a je tak dobrý prostor pro zafixování nových vět.

Nevím jak je to u vás, ale já osobně v posteli nemůžu číst, protože kombinace postele a knížky rovná se útlum a spánek. Podobné je to u mne i s poslechem. Proto využívám funkci sleep, kde si nastavím například 15 minut a po uplynutí této doby se přehrávání automaticky vypne. Zdá se vám to málo? Zkuste to a budete možná překvapení. I pár minut poslechu denně může přinést velké výsledky.

Výhodou podcastu je také to, že si můžete měnit rychlost přehrávání. A k čemu je to dobré? Doporučuji s touto funkci experimentovat. Například:

Pokud je pro vás text nesrozumitelný a rychlý, zkuste si přehrávání zpomalit.

Naopak, pokud jste již pokročilejší studenti, zkuste rychlost zvýšit a nasimulovat tak situace, kdy budete mít proti sobě někoho hodně upovídaného.

Aplikace

K přehrávání podcastů existuje celá řada aplikací. Já sám jsem velmi spokojený s touto:

podcast

Pokud ještě váháte s vyzkoušením, tak vám mohu uvést další výhody například v porovnání s YouTube.

Epizody podcastů si můžete stáhnout, když budete na wi-fi a poslechnout si je, až na ně budete mít čas a to i offline, třeba někde v přírodě.

Soustředíte se jen na hlas a nerozptylujete se obrazem. Natrénujete si tak osobní rozhovor, který pak pro vás bude mnohem jednodušší.

A opět doporučuji tuto metodu modifikovat tak, aby vám co nejvíce pomáhala. Budu rád, když mi do komentářů napíšete vaše zkušenosti.

Dan

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..