podcast

Další způsob jak se bavit i vzdělávat – podcast

Někteří mí známí bývají překvapeni, jak je to možné, že stíhám hodně věcí a dovedu se bavit o nejrůznějších tématech. Je pravda, že já jsem si toto nikdy neuvědomoval a beru to jako svou přirozenost. Nejsem workoholik a nepracuji dvacet hodin denně. Věřím v efektivitu a tak stále přemýšlím nad tím, jak toho stihnout více (toho opravdu důležitého) v mnohem kratším čase.

Jedním ze způsobů, který mi hodně pomohl je poslouchání podcastu. O co se jedná? Zjednodušeně řečeno jde o audio nahrávky, které můžete poslouchat online nebo si je můžete stáhnout do mobilu, tabletu nebo notebooku a poslechnout si je až na ně „budete mít čas“.

Vývoj jde neuvěřitelně dopředu. Žijeme v době, která nám nabízí neuvěřitelné možnosti, tak proč je nevyužít? Podcastů je celá řada a stačí jen trochu „zagooglovat.“ Můžete si vybrat z nejrůznějších kategorií jak v češtině, tak v jiných jazycích. I toto je výborný způsob, jak posouvat svou angličtinu na vyšší úroveň.

Postup

Nejjednodušší je stáhnout si do mobilu nějakou aplikaci, která podcasty přehrává a hlídá nejnovější epizody. Já sám pro Android používám tuto:

Podcast Addict

Po instalaci stačí vyhledat podcast, o který máte zájem, a pak už jen stačí pustit si epizodu, která vás bude zajímat.

Poslouchám jak anglické, tak české podcasty. Dnes bych zmínil ty české. V současné době sleduji několik podcastů, i když dříve jich bylo mnohem více. Postupně jsem je však mazal, protože jejich kvalita (obsahu) byla dost nízká. Několik českých podcastů však sleduji už delší dobu a jejich kvalita je stále velmi vysoká. Mezi ty nej bych určitě zařadil:

Protiproudu

Zde najdete rozhovory s velmi zajímavými lidmi. Je až neuvěřitelné, kolik zajímavých a inspirujících Čechů mezi námi žije. Vytváří kvalitní produkty i služby.

Na volné noze

Robert Vlach, který založil portál www.navolnenoze.cz se zabývá podnikáním v České republice. Vede rozhovory s českými freelancery, kteří mnohdy začínali od nuly. Robert pokládá velmi zajímavé a fundované otázky, které mohou inspirovat i ostatní.

A k čemu jsou podcasty dobré?

  • Rozhovory s inspirativními lidmi vás nakopnou
  • Dovíte se mnoho zajímavých informací, které pak můžete využít ve svém životě
  • Ušetříte čas – poslouchat můžete při vaření, úklidu, sportovních aktivitách, cestování…
  • Zajímavé epizody si můžete přehrát kdykoliv budete chtít a to i offline
  • Aplikace sama sleduje nové epizody, na které vás upozorní
  • Podcasty můžete poslouchat před spaním a vůbec nevadí, že u toho usnete, protože funkce „Časovač pro spáče“ sama vypne poslech dle vašeho časového intervalu

Hezký poslech 🙂

Dan

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..