Mluvte jako profíci…a to hned

Možná si také myslíte, že byste měli být schopni mluvit v jakékoliv situaci ať už se jedná o objednání jídla v restauraci, domluvení organizačních věcí na hotelu, nebo pracovních záležitostech. 

Dnes vám ukážu, že není potřeba být dokonalý ve všech oblastech komunikace. Začněte prvním krokem. Tím krokem jste vy. Staňte se mistři svého života. Co tím myslím? Ovládněte tři témata, která se vyskytují nejčastěji. A buďte v nich sakra dobří! Jak zjistíte, že je dokonale ovládáte? Budete schopni o těchto třech tématech hovořit kdykoliv a s kýmkoliv.

Každý z nás jsme trochu jiní, ale tato tři témata nás téměř vždy spojují. Proto jsou tak důležitá. Budete je používat často.

Tři témata

  • Práce – povídejte o tom, co vás živí, co jste chtěli dělat, co byste rádi dělali, co na práci máte rádi a co naopak ne.
  • Volný čas – popovídejte o svých koníčcích, co vás baví a jak trávíte volný čas.
  • Jídlo a pití – popovídejte o tom co máte rádi, co naopak rádi nemáte, jestli vaříte, jaké jsou vaše oblíbené restaurace, jaký je váš oblíbený drink a možná můžete přihodit nějakou historku 🙂

Myslíte si, že je to hračka?

Tak schválně. Zkuste si na svém mobilu nebo hodinkách nastavit časovač na 3 minuty a o jednom tématu souvisle povídejte, dokud vám nevyprší čas. Pak si minutku znovu pusťte a pokračujte k dalším tématům.

Jaké to bylo?

Dovedli jste o daném tématu bez problému povídat celé 3 minuty? Nebo jste se zadrhávali a hledali správné slovíčka, výrazy? Pokud spadáte do druhé kategorie, pravděpodobně nemáte jistotu ve vašem nejdůležitějším tématu.

Vždycky bude co zlepšovat. Takže, přestaňte hledat svatý grál a místo toho se zaměřte na to nejdůležitější – na sebe. Naučte se mluvit o svém životě a buďte v tom dobří. Ostatní oblasti pokryjete časem.

Vytvoříte si tak silný základ na další zlepšování. Postupně si okruhy rozšiřujte a postupujte dál. Nikdy ale nezapomínejte na svou zahrádku. Opečovávejte ji, vracejte se k ní, a to i v době, kdy už dávno budete objevovat nové světy.

Chcete vyzkoušet angličtinu se mnou? Objednejte si 30minutovou konzultaci zdarma.

Dan

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..