Anglický jazyk

Strach – úvod

Při výuce angličtiny jsem se setkal s celou řadou studentů, kteří bojovali s rozličnými problémy, a které jsme se společně postupně snažili překonávat. Ať už se jednalo o začínající studenty nebo pokročilejší, častokrát měli jedno společné. A to strach promluvit s někým neznámým.

Při své výuce se snažím studenty podporovat k tomu, aby začali angličtinu používat prakticky co nejdříve. Aby nečekali, až budou ideální podmínky, až budou umět všechna slovíčka a až budou rozumět všemu, co uslyší v televizi či rádiu.

Takto to bohužel nefunguje. Bavit nás bude jen to, co nám bude dávat smysl. Proto je důležité přesvědčit sám sebe, že to, co už dnes umím, mohu použít. Není ani tak důležité, jestli se bude jednat o nějaký komplikovaný rozhovor nebo jen pozdrav. Jde o to překonat strach, který nám zabraňuje ukázat to, co už umíme, a že toho není málo!
Samozřejmě, stále je co se učit, ale věřte, že i s málem se dá zažít hodně zábavy.

Vážím si každého, kdo se snaží zkvalitnit nejenom svůj život, ale i životy ostatních. Byla by proto obrovská škoda, kdyby nám strach zabraňoval využít toho, čemu jsme věnovali spoustu času a energie. Přitom se nejedná o nic složitého, i když na začátku se může zdát bariéra nepřekonatelná. V dalším pokračování Vám dám konkrétní tipy jak tento strach překonat a být právem hrdý na to, co jste se díky své píli už naučili.

Dan

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..