Anglický jazyk

Gravitace – nejenom film

 

Před pár týdny jsem byl v kině na nový film Gravity, který spadá do oblasti sci-fi. Aby byl zážitek ještě intenzivnější rozhodl jsem se pro variantu 3D.

Nechci tady dělat nějakou recenzi na film, nebo popisovat o čem byl, spíše bych se chtěl zaměřit na myšlenky, které mě po shlédnutí filmu napadly.

Situace, ve které se ocitla doktorka Ryan Stone (hraje Sandra Bullock) by pravděpodobně většině z nás připadala jako neřešitelná a tak strašidelná, že bychom nebyli schopni jakékoliv akce. Vím, že tato situace byla extrémní, ale všiml jsem si určitého způsobu chování, které by se dalo použít i pro všední, méně náročné situace. Společným jmenovatelem bylo to, jak se vypořádat s překážkami, těm totiž čelíme každý den, jak v práci, doma tak i při studiu angličtiny.

Rozhodl jsem se sepsat základní vlastnosti, kterými Sandra ve filmu disponovala, a které jí pomohly přežít.

NEVZDÁVAT SE

I když se dostaneme do situace, kdy máme pocit, že už to déle nevydržíme, musíme přesto pokračovat dál. Někdy pomůže malé zastavení, odpočinek a srovnání si myšlenek. Nikdy však nepřestaňme pracovat na tom, po čem toužíme a čemu jsme již věnovali značnou energii. Úspěch se častokrát schovává právě za touto překážkou a tak nesmíme polevit.

ZACHOVAT KLID, I KDYŽ SE NEDAŘÍ

Všichni známe frustraci a Murphyho zákony, které přijdou v tu nejnevhodnější chvíli. Je přirozené, že se člověk rozčílí a má chuť se vším praštit. K řešení jakékoliv situace ale potřebujeme jasnou mysl, protože impulzivní chování přinese více škody než užitku. Někdy je dobré zbavit se přetlaku sportem, procházkou nebo kávou s přítelem.

RISKOVAT

Vím, že toto je oblast, které se mnohokrát vyhýbáme. Někdy to ale bez risku nejde. Ano, při risku můžeme něco ztratit, ale taky nás správné riskování může posunout o pěkný kus kupředu. Riskovat se dá v různých formách. Zkuste ze začátku něco malého. S malým úspěchem se dostaví větší sebevědomí a tím i větší odvaha k dalšímu zdravému riskování.

MÍT VÍRU

Bez cíle, vyššího smyslu toho co děláme by veškerá naše činnost byla marnivá. Pokud nevěříme v to, co děláme pak nemůžeme uspět. Víra přitahuje situace, lidi, prostředky, které k dosažení cíle potřebujeme.

Držím Vám pěsti ať se vám daří co nejlépe a dovedete využívat svých nezpochybnitelných předností.

Dan

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..