Anglický jazyk

Strach – první, opatrný dotek

V předchozích příspěvcích o překonávání strachu z komunikace s cizinci jsem dával několik tipu, které se týkaly osobního kontaktu.

Jak ale začít v případě, kdy se ještě necítím na to, abych někoho neznámého a navíc cizince oslovil na ulici? Nebo co když žiji v malém městečku, kde spíše než na cizince narazíte na marťana?

I v takovém případě máme na výběr. Buď se uzavřeme a budeme čekat na ideální situaci někdy v budoucnu, a nebo se pokusíme něco dělat i v podmínkách, ve kterých se momentálně nacházíme.

Věřím, že všichni z vás, kteří čtete tyto řádky spadají spíše do té druhé kategorie 🙂 Zde je můj tip, který můžete dále rozvíjet.

Zkuste někoho oslovit mailem.
Ze začátku se nemusí jednat o žádnou složitou konverzaci. Zkuste si na internetu vyhledat zboží, službu nebo něco, co Vás zajímá a dotyčné zahraniční firmě zašlete mailem dotaz – samozřejmě v angličtině.

Tento způsob komunikace je na začátek vhodný a to z několika důvodů.

• Mail si můžete připravit dopředu a v klidu.
• Jestliže Vám druhá strana odpoví přesvědčíte sami sebe, že „to funguje“.

Pozor na dokonalost!

I když budete mít při psaní mailu více času a klidu na přípravu, nepřehánějte to. Čím více budete nad napsanou větou přemýšlet, tím více se budou vkrádat pochybnosti, jestli jste to napsali správně.

Nezapomeňte, že v prvotní fázi nejde o „dokonalou“ angličtinu, ale o způsob, jak se domluvit. Pokud Vám druhá strana bude rozumět, pak je mise splněna 🙂 Dalších stupínků dosáhnete postupně…

Dan

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..