Anglický jazyk

Chci mluvit anglicky, ale nemám čas se učit

Žijeme v neuvěřitelně dynamické době, která nám nabízí mnoho příležitostí doslova každou minutu. Vše se kolem nás mění během mrknutí oka. Veškeré oblasti se rozvíjejí neuvěřitelnou rychlostí a nejedná se jen o počítačový a mobilní průmysl.

Zvykli jsme si na rychlé změny a proto očekáváme rychlé změny ve všem.

Taky se Vám zdá, že čas letí nějak rychleji? Stačí se podívat na děti, které jeden den přebalujeme a druhý už sedí u počítače a bez problémů ovládají internet aniž by uměly číst.

Čas je pořád stejný. Den má stále 24 hodin stejně jako před sto lety. Rozdíl je v tom, že dnes máme kolem sebe nepřeberné množství rozptylujících věcí, které nás okrádají o čas. Je jistě příjemné nechat se pasivně bavit a každý den například civět několik hodin na televizi, která nám ale naše sny nesplní.

Můžeme slyšet mnoho argumentů proč to nejde, můžeme obviňovat svou práci, šéfa, rodinu….,ale ve finále vše zůstává jen na nás. Každý z nás má jiné podmínky, ale i když nejsou zrovna ideální, dá se dělat alespoň něco.

Doporučení:

  • Nečekejte na ideální podmínky. Pravděpodobně totiž nikdy nenastanou. Vždy mohou být ideálnější.
  • Stanovte si velký cíl, ale už dnes udělejte první, i mini krůček. Nečekejte!
  • Nenaložte si toho na sebe moc. Stačí opravdu málo
  • Nebojte se a nestrašte se!

Převratné vynálezy vznikaly při svíčkách, bez elektřiny, počítačů, častokrát v naprosto primitivních podmínkách. Přesto tito lidé pracovali a nevzdávali se.

Stačí si přečíst životopisy slavných, v nich najdeme mnoho neuvěřitelných životních situací, které by většinu lidí zlomilo. Mimo jiné právě odvaha, odhodlání a výdrž oddělila tyto výjimečné lidi od ostatních….

Chcete nezávazně vyzkoušet 30 minut angličtiny se mnou? Ozvěte se 🙂

Dan

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..