Anglický jazyk

Nemohu se donutit k angličtině

Občas se to stává každému z nás. Někdy prostě nemáme chuť rozvíjet věci, o kterých ale víme, že jsou prospěšné. Je jednodušší poddat se lenosti a na všechno se vykašlat a alespoň pro dnešní den jen lenošit s příslibem, že zítra se do toho pustíme.

Pokud je to jen chvilková záležitost, která vychází z přepracování, kdy si naše tělo samo říká o odpočinek a změnu, pak je na čase ho vyslechnout a opravdu si dopřát ten správný odpočinek. Pokud se ale jedná o častý a stálý jev, je potřeba se na tuto situaci zpříma podívat a zeptat se proč je pro mne tak těžké pustit se do toho, co mi ve výsledku přinese mnoho dobrého.

Tato záležitost se netýká jen výuky cizích jazyků, ale veškerých dalších činností, které odkládáme. Jestliže vím, že nám například studium angličtiny přinese nejrůznější benefity, ať už ve formě lepšího zaměstnání, lepších zážitků z cest do zahraničí nebo i nová přátelství, tak proč stojíme před tak silnou a skutečnou bariérou?

Příčin může být mnoho, ale mezi nejčastější patří neshoda našeho vnitřního já. Jedno já ví, že by mělo, ale druhé najde hned řadu důvodů proč ne teď, proč až „potom“.

Jak z toho začarovaného kruhu ven?

Zkuste se na chvíli zastavit a zeptejte se sami sebe, jestli je to pro Vás opravdu tak důležité. Možná jen chcete dělat věci, které by se dělat měly a nebo se chcete někomu vyrovnat. Jestliže zjistíte, že se do určité činnosti chcete opravdu pustit, a to hlavně kvůli sobě, tak za to začněte bojovat.

Existuje řada proti, ale pokud danou věc opravdu chcete, naleznete minimálně dvojnásobek toho proč ano. Někdy mohou stát v cestě „objektivní“ překážky například nedostatek času nebo mnoho konfliktních otázek (Jak a kde začít? Zvládnu to vůbec?….).

U studia angličtiny doporučuji, abyste si ze začátku nic nekomplikovali a začali opravdu po malých kouscích.

Nejlepší samozřejmě je, když vám někdo zkušenější poradí, jak dané překážky překonávat, protože i on se s nimi jistě dříve setkal a musel je nějak překonat.

Prvním krokem může být to, že si dáte závazek, že se angličtině začnete věnovat každý den 10 min a i když nevíte, kde začít začněte s čímkoliv.

Pokud se vydáte na cestu, dále se před vámi bude otevírat a nakonec sami zjistíte, co je pro vás nejlepší. Bez hledání totiž nic nenajdeme.

Bez většího úsilí budete dělat jen to, co Vás opravdu baví. Proto je lepší najít způsob, jak se věnovat angličtině s radostí. I tomuto tématu se věnuji ve svých kurzech.

Vyzkoušejte 30min zdarma.

Přeji Vám šťastný první krok 🙂

Dan

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..