Anglický jazyk

Jak přežít zimu

Také se vám během mrazivých dnů stýská po teplých letních večerech? A říkáte si „Ať už je tu zase léto?“ Někteří mí známí odjíždí do teplých krajů právě v období zimy, aby si tak naši dlouhou zimu zkrátili. Ne každý má však tyto možnosti, a tak nám zbývají dvě možnosti:

  1. Budu nadávat na zimu a těšit se na léto (které může být všelijaké).
  2. Využiji toho, že jsem právě teď a tady v zimním období a udělám něco pro to, abych mohl letní období více prožít.

V létě na nás čeká řada lákadel, kterým se dá někdy velmi těžko odolat. A léto všeobecně je spojeno spíše se zábavou a relaxem. Proto můžeme zimní měsíce využít k něčemu , co jsme již delší dobu odkládali. Ano, i teď v zimě můžeme přijít s mnoha výmluvami, ale nalejme si čistého vína. Můžeme mít sny a přání, ale bez činnosti se tato přání sama pohřbí.

Přitom není nutné dělat nějaké drastické změny. Stačí, když si dáte závazek, že něco ve svém životě změníte. Něco, co už delší dobu odkládáte a o čem víte, že by vám hodně pomohlo. Zkuste se do toho pustit hned teď v zimním období. Do léta máme stále dost měsíců a během této doby můžete stihnout opravdu hodně. V létě si pak můžete užívat krásných, slunečných dnů. Nemusíte se stresovat tím, že byste se měli do něčeho pustit, a že už opravdu začnete až na to budou lepší podmínky, třeba v zimě, kdy nebude tolik rozptylujících věcí. A pak přijde zima….další zima a opět se nic nezmění.

Proto začněte hned teď a nečekejte na lepší/horší počasí. U svých studentů vidím velké pokroky právě v období zimních měsíců. Je to ideální čas na zlepšení své angličtiny. Je to také dobrý čas na začátek něčeho nového.

A jak můžete začít po malých kouskách, pokud uvažujete o tom, že byste se konečně do angličtiny pustili?

Zkuste se například podívat na zkušenosti mých studentů, kteří možná překonávali podobné překážky jako vy.

Nebo si rovnou objednejte, zcela nezávazně a zdarma, 30min konzultaci.

Zdá se vám to málo? Je to první krok, a když jich uděláte víc, tak budete v létě sami překvapeni, co jste za zimu všechno stihli. Využijte toho!

Dan

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..