angličtina online

Jak přemoci angličtinu?

Občas jsem od svých studentů dotázán, zda-li existují nějaké fígle, které by přispěly k rychlejšímu zvládnutí angličtiny. Když jsem dostal tento dotaz poprvé, tak jsem trochu zaváhal a chtěl odpovědět něco v tom smyslu, že žádné zkratky neexistují….atd.

Pak jsem se ale více zamyslel a zjistil, že i já jsem občas určité zkratky využíval. Dostal jsem se k nim ale z opačné strany. Tím, že mé kořeny sahají do období, kdy jsem začínal jako samouk, vytvořil jsem si návyk, který mi v mnoha věcech pomohl. Snažil jsem se přijít na to, jak věci dělat jednodušším způsobem, a jak být neustále efektivnějším.

I dnes se snažím aplikovat jednoduchý princip KISS. V tomto případě se nejedná o veleslavnou americkou skupinu, ale o zkratku, která vyjadřuje myšlenku, že nejlepší jsou jednodušší věci. Že nemá smysl cokoliv děláme zbytečně komplikovat.

K – Keep

I – It

S – Simple

S – Stupid

Tato zkratka by se dala přeložit jako: Dělej věci jednoduše hlupáku.

My všichni máme tendenci věci komplikovat a vytvářet zbytečně složité systémy, které pak nefungují tak, jak bychom si přáli.

Proto doporučuji, abyste i vy ostatní spíše zjednodušovali a nekomplikovali si život složitostmi.

Díky tomu, že jsem nad věcmi přemýšlel, vytvořil jsem řadu jednoduchých postupů (můžete je nazvat i zkratkami), které vás dovedou k cíli mnohem rychleji. Hlavní je, aby vše bylo jednoduché, srozumitelné a hlavně aplikovatelné do praxe. Právě praktičnost je hlavním majákem při výuce angličtiny. Je důležité zaměřit se na to nejdůležitější. Můžete mít vynikající teoretické znalosti, ale pokud to co znáte (a je vedlejší jestli je toho hodně či málo) nepoužijete v praxi, zůstane vše ukryto a nevyužito. Když uvážíte, kolik času a energie jste věnovali angličtině (a možná dosud bez valného výsledku), budete jistě souhlasit, že by byla obrovská škoda nechat toto úsilí jen tak pod povrchem, bez možnosti projevit se v praxi.

Právě při individuální výuce se se studenty věnujeme prosazováním toho, co již znají (a je vedlejší o jakou úroveň se jedná) do reálného života. Přečtěte si o jejich zkušenostech.

Chcete mluvit anglicky? Podívejte se na detaily výuky.

A pokud budete mít jakékoliv dotazy, tak neváhejte a napište mi nebo zavolejte.

A jaké konkrétní „zkratky“ používám? Spíše bych je nazval postupy, které jsou v rovnováze s  již zmiňovaným KISS přístupem.

Postupně budu na svém blogu zveřejňovat ty, které se praxí nejvíce osvědčily a to nejenom u mne, ale hlavně u studentů, se kterými spolupracuji.

Dan

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..