Angličtina pro děti

V čem jsou děti jiné?

Jsem velmi vděčný za to, že mám tu čest spolupracovat nejenom s dospělými, ale také s dětmi. Je rozdíl ve výuce dětí a dospělých opravdu tak velký? A jak by mohli rodiče pomoci svým dětem i když anglicky neumí?

Na dětech si vážím mnoha věcí, ale mezi ty nejdůležitější patří jejich upřímnost. Pokud se jim něco nelíbí, tak to dají najevo. Naopak, když jsou spokojené, projeví svou radost mnohem intenzivněji než dospělí.

Uvědomuji si, jak jsou děti křehké, a proto k nim přistupuji s nejvyšším respektem. Sám vím, jak je důležité děti podpořit při jejich snahách, ať už se jedná o výuku angličtiny, nebo jakékoliv jiné činnosti.

Děti některé věci vůbec neřeší a nejsou tak chyceny do pasti věčného přemýšlení, které s sebou přináší nerozhodnost nebo ztrátu odvahy. Bohužel, stejně tak jako my jsou ovlivňovány okolím, které bohužel není vždy povzbuzující. Časem tak na sebe mohou nabalit špínu, která je může blokovat a odrazovat od dosahování jejich snů.

I když jsme častokrát pohlceni ve víru každodenních starostí, nikdy nezapomínejme na své priority. Děti mezi ty nejhlavnější jistě patří. Možná jsou dnes ještě malé, ale časem z nich vyrostou velcí lidé, kteří budou vycházet z toho, co se jako malí naučili. A proto:

  • Nikdy neberme děti jako samozřejmost.
  • Zastavme se a najděme si čas jim naslouchat. Dovíme se zajímavé věci 🙂
  • Chvalte, chvalte a znovu chvalte. Tím jim dodáte energii, kterou pak využijí v těžších dnech.
  • Respektujme je. To co si myslíme, že je nejlepší pro nás, nemusí být vždy nejlepší pro děti.
  • Naslouchejme jim a rozvíjejme jejich talent, ne ten náš.
  • Buďme trpěliví a nezapomínejme ani sami na sebe. Protože jen když budeme v pohodě my, budou v pohodě i děti. Ony totiž vidí a slyší víc, než si myslíme 🙂

Přeji Vám krásný den 🙂

Dan

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..