Magická technika

Dnes bych se s vámi rád podělil o jednu techniku, která mi v životě hodně pomohla, a možná by byla vhodná i pro vás. Nejedná se o nic složitého a nebudete potřebovat nic, než jen malou chuť to vyzkoušet. Myslím, že se jedná o výhodnou koupi, za kterou nemusíte nic platit a zároveň vám může přinést mnoho dobrého.

O co se konkrétně jedná?

V životě bohužel neděláme jen to, co nás baví (i když by to tak mělo být, ale o tom až příště), ale občas musíme dělat věci, které je nutno udělat. Nemusíme zabíhat do nějakých složitých činností. Stačí, když se podíváme na základní věci, jako je běžný úklid domácnosti, vyhození přebytečných věcí ze skříní, nebo osvojení si nějaké nové dovednosti.

Dobře víme, že vykonání takové činnosti je pro nás dobré a přinese nám dobré pocity. Přesto se k nim nemůžeme „dokopat“. Důvodů může být celá řada. Od obyčejné lenosti, až po výmluvy typu že na to nemám dostatek času, nebo že na to nejsou ideální podmínky. Takto oddalujeme věci, které jsou pro nás dobré na dobu neurčitou, a když se pak po týdnu, měsíci či letech otočíme zpět, zjistíme, že ony ideální podmínky nebo dostatek času stále nepřišel. Dokonce i ta lenost zůstává a možná se ještě více zvětšuje 🙂

Ptal jsem se sám sebe jak to udělat, abych se pustil do věcí, o kterých jsem věděl, že jsou dobré, ale přesto se k nim nemohu přinutit.

Nakonec jsem přišel s velmi jednoduchou technikou. Řekl jsem si, že tomu do čeho se mi moc nechce, ale přesto vím, že je to pro mne dobré, budu věnovat jen 10 minut každý den, po dobu jednoho týdne. 10 minut se může zdát málo, ale nevěřili byste, kolik se toho za 10 minut dá stihnout. Když těchto 10 minut vynásobíte 5 pracovními dny (o víkendu relaxuji :-)), tak uvidíte, jak s činností do které se vám nechtělo, hodně pohnete. Navíc, 10 minut si najdete každý den a dají se přežít i tou nejotravnější činností.

Vyzkoušel jsem jednu techniku, která se mi velmi osvědčila, a která mi přinesla mnoho dobrého:

  1. Začal jsem, pokračoval jsem a dokončil jsem to, co jsem udělat chtěl (dobré a prospěšné věci)
  2. Po dosažení cíle jsem byl šokován, že to nakonec nebylo tak těžké a „překážky“ které mi dříve nedovolovaly s danou činností začít (lenost, nedostatek času, podmínky) se najednou zdály jako naprosto nesmyslné. Nejnáročnější boj se odehrával v hlavě, ne při realizaci cíle samotného
  3. Dosažení jednoho cíle mě automaticky povzbudilo do dalších činností, o kterých jsem věděl, že jsou důležité. Realizace dalších cílů byla pak podstatně jednodušší, protože jsem si tou cestou už prošel, a věděl jsem, že to není nic těžkého.

Pomocí této techniky se mi podařilo dosáhnout těchto cílů navzdory lenosti, nedostatku času a ideálních podmínek:

  • Udělal jsem si pořádek ve skříni s oblečením a vyřadil nepotřebné věci
  • Přečetl jsem více jak 20 knih z mého seznamu „k přečtení“
  • Naučil jsem se psát všemi deseti
  • Začal jsem se učit španělštinu
  • Napsal jsem eBooky
  • Napsal jsem přes 50 článků týkajících se rozvoje, nejenom v angličtině
  • Naučil jsem se hrát na kytaru

Seznam by mohl pokračovat, ale mé činnosti nejsou tak důležité, jako ty vaše. Chtěl jsem vám jen ukázat, že i po pár minutách denně se dá lecčeho dosáhnout. Nedělejte si velké plány a začněte s něčím malým. Pokud se vám tato technika osvědčí, použijte ji i pro větší cíle.

Tím, že si uděláte pořádek v materiálním světě, uděláte si také automaticky pořádek ve světě mentálním. Tato technika nemá omezení. Funguje jak na činnosti ve vnějším světě, tak v našem vnitřním. Nezapomeňte, že řád je jedním ze znaků vesmíru. Jsme součástí tohoto celku. Inspirujme se a učme se…

Dan

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..