Jak využít zimu

Jak využít zimu

Možná patříte mezi podobné typy lidi jako jsem já, kteří nepovažují zimu za své nejoblíbenější období v roce. Možná byste právě teď v těchto chladivých dnech, raději vystavili svoje tělo slunečním paprskům někde u moře, místo toho, abyste před domem odhazovali sníh a neustále měli při sobě rukavice, čepice a šály.

Zimu mám rád, ale opravdu jen tu „Ladovskou“. Té se mi ale v posledních letech moc nedostává, a tak se neustále snažím i tu šedivou zimu nějak využít. Už dávno jsem přestal bojovat s tím, že není tepleji, nesvítí více sluníčko… Spíše jsem se zaměřil na to, jak mohu i tak dlouhé zimní období využít.

Vím stejně jako vy, že zase přijdou slunečné dny, které nám dovolí trávit čas mnohem více venku a na ostatní věci nám zase nebude zůstávat čas. Proč tedy nevyužít zimu na činnosti, které by nás v létě zdržovaly, nebo do kterých by se nám v parných dnech nechtělo?

Já sám si už v průběhu roku zapisuji, na co se v zimě zaměřím, čemu se budu věnovat, co bych chtěl dělat. Můj seznam obsahuje nejrůznější oblasti. Od úklidu v komoře, protřídění oblečení, vymalování pokoje, přes seznam knížek, které chci v zimě přečíst. Samozřejmě ne vždy se mi podaří vše splnit na sto procent, ale mám aspoň nějakou představu o tom, jak svůj zimní čas využít.

Jedním z důležitých prvků mého seznamu jsou i úkoly, které se týkají mého dalšího osobního růstu, do kterého spadá i výuka angličtiny. Procházím si své záznamy a hledám vylepšení, které by přineslo zefektivnění nejenom mně, ale i mým studentům. Kolikrát není nutné dělat nějaké drastické změny. Mnohdy jen stačí trochu se zamyslet a položit si otázku, co bych mohl dělat lépe.

Zkuste si i vy vytvořit takový malý seznam toho, co byste rádi v letošním roce zvládli a začněte na svých přáních pracovat už teď v zimě. Využijte toto období na zlepšení vašeho života. Jarní a letní měsíce tak budete moci využít na zúročení vašich zimních snah.

Myslím, že pro studium angličtiny je zima ideální a to hned z několika důvodů:

  1. Během zimy můžete v angličtině udělat kus práce, ať už s angličtinou teprve začínáte, a nebo jste již pokročilí, kteří si potřebují angličtinu oprášit nebo vylepšit. V létě pak sklidíte plody své práce, ať už v kariérním postupu v práci, a nebo na dovolené.
  2. V zimě máme zpravidla méně rozptylujících vlivů, které nám zabraňují ve studiu, na rozdíl od léta, kdy na nás volá sluníčko „pojď ven“ a dej si pivko na zahrádce 🙂
  3. Zimu využijete efektivně. Nebudete ji jen přežívat, ale naučíte se něco. Tím zvýšíte svou hodnotu, zabavíte se a v neposlední řadě si zvýšíte své sebevědomí.

K dosažení jakéhokoliv cíle je potřeba mít dobrý plán. Bez plánu nevíme, kam směřujeme a ani nevíme, odkud přicházíme.

Pokud nevíte jak začít, nebo se něčeho bojíte, tak mi napište nebo zavolejte a já vám se správným nastavením nezávazně rád pomohu.

Nečekejte, zima nebude trvat věčně 🙂

Dan

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..