Anglický jazyk

FAQ - Nejčastější dotazy

V části FAQ bych vám rád odpověděl na vaše dotazy, které mi pokládáte. Rád bych vám touto cestou poděkoval za vaše připomínky a věřím, že pomůžou ke zlepšení nejenom tohoto webu, ale že budou prospěšné i pro vaše studium.

Q : Kolik hodin denně bych měl studovat?

A: Ještě před tím než začnete studovat, je třeba si uvědomit, proč se chcete cizí jazyk naučit, jak ho chcete konkrétně využít. Někomu se to může zdát banální otázka, ale zkušenosti mě přesvědčují o opaku. Právě nejasnost cíle vede ke ztroskotání snahy o naučení se angličtiny.

Každý člověk vnímá individuálním způsobem. Někdo se může danou látku naučit během hodiny, ale někomu může stejný obsah trvat mnohem déle. Je třeba si znovu uvědomit, že pokud chceme cizí jazyk ovládat, nestačí jednorázové nebo krátkodobé studování. Angličtina by se měla stát každodenní součástí Vašeho života. Nezáleží tak ani na „porci“ jako spíš na délce. Studium by Vám mělo přinášet každodenní radost a ne něco co je „nutné“ udělat. Jedině při radosti z Vašich pokroků budete mít chuť do dalšího studia.

Doporučuji Vám studovat každý den, po dobu 15 – 20 min. Možná se Vám to může zdát málo, ale rád si o tom s Vámi promluvím po několika měsících studia 🙂

Q : Je k výuce potřeba nějaká literatura?

A : Při výuce není potřeba žádná speciální literatura. Účelem není procházet s Vámi učebnici, ale spíše Vás nasměrovat na praktické použití angličtiny. K tomu vede několik kroků, které nemůže obsáhnout jedna kniha. Samozřejmě Vám doporučuji podpůrné studijní materiály a také Vám zasílám cvičení spolu s „domácím úkolem“, ve kterých si připomínáte a procvičujete probranou látku. Nejdůležitějším prvkem je ale individuální komunikace.

Q: V létě se chystám na dovolenou a ráda bych zvládla alespoň základy angličtiny tak, abych se mohla domluvit v běžných situacích. Můžu projít nějakým rychlokurzem?

A : Rychlokurz je jako meteor. Zazáří, ale velmi rychle pohasne. Většinou ho lidé ani nezaregistrují. Vy chcete být ale slunce, nebo snad ne? 🙂

I když kvalitní výuka cizího jazyka má být dlouhodobým procesem, je možné se domluvit na určité „zkrácené“ verzi, ve které se seznámíte se základními pravidly a hlavně praktickými radami, tak, abyste byla schopna obstát v běžných situacích.

Q : Jak si můžu nejlépe rozšířit slovní zásobu?

A : Můžete se učit nová slovíčka z různých učebnic, ale já osobně tuto formu nedoporučuji. Samozřejmě je nutné znát základní slova, ale pokud již nějakou znalost máte, doporučuji se zaměřit na něco jiného. I když určité učebnice obsahují zajímavou a dosti obsáhlou slovní zásobu, v praktickém životě se k ní jen málokdy dostanete. I když se slovíčka naučíte, po pár dnech, týdnech nepoužívání je rychle zapomenete.

Výborným způsobem na rozšíření slovní zásoby je četba. Tam naleznete řadu praktických a hlavně využitelných slov, ale i slovních spojení. Doporučuji Vám číst něco, co Vás zaujme a co Vás bude bavit. Literaturu v angličtině bychom měli číst pro zábavu a až poté z důvodu „učení“. Při obráceném postupu Vás to přestane rychle bavit. Pokud budete mít zájem, rád Vám nějakou literaturu doporučím.

Q : I když se učím anglicky už nějakou dobu, stále si některá slovíčka nemůžu zapamatovat nebo se mi pletou. Existuje nějaký recept jak toto zlepšit?

A : Ano samozřejmě! Každý, tento problém má. Já jsem si například v psaní pletl slovíčka „which“ a „witch“. Přišel jsem na pomůcku, která mě tohoto problému navždy zbavila. Někdy se vyplatí nad některým slovíčkem strávit 5 min a přemýšlet o něm, než se je snažit donekonečna memorovat. Záleží na konkrétním případě a rád si s Vámi o tom popovídám.

Vyzkoušejte zdarma a nezávazně 30min

Pro nově registrované studenty nabízím možnost využití konzultace 30min zdarma, která je v hodnotě 195,- Kč.

Vyplňte prosím kontaktní formulář a domluvíme se na termínu, který Vám bude vyhovovat